Samsung Sanal Gerçeklik Kamerası Gear 360'ı Tanıttı

Samsung Sanal Gerçeklik Kamerası Gear 360'ı Tanıttı

İspanya'nın Barselona şehrinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi dün iki büyük şova imza attı. Samsung ve LG son teknolojiye sahip ürünlerini tanıtarak kıyasıya yarıştı.

Samsung'un uzun süredir beklenen amiral gemileri S7 ve S7 Edge dün resmi olarak tanıtıldı. Telefonlar hakkında yapılan pek çok dedikoduyu doğruladı ve üstün özellikleriye göz doldurdu. Lansman sırasında tüm gözler S7 ve S7 Edge üzerindeydi fakat Samsung, Gear 360 sanal gerçeklik kamerasını da tanıtarak ilgi çekmeyi başardı. Gear 360, küçük boyutlu bir kamera küresi olup çektiği videoları sanal gerçekliğe dönüştürebiliyor. Kulağa hoş geliyor değil mi?

Gear 360, 360 derecelik görüntüyü kayıpsız bir şekilde kayıt edebiliyor ve bu görünütüleri sanal gerçekliğe dönüştürebiliyor. Ayrıca Gear 360 ile çekilen videolar anında Facebook ve YouTube'a yüklenebiliyor. Kameranın yan kısmında bulunan kapağın içerisinde yer alan çıkarılabilir batarya ise benzerlerine oranla kesinlikle fark yaratıyor. 

Gear 360 Teknik Özellikleri

Görünüm olarak webcam'leri andıran Gear 360'ın her iki yüzünde de birer balık gözü lens yer alıyor. f2.0 diyafram açıklığına sahip bu lensler 195 derecelik görüntüler elde edebiliyor. Arada oluşan 15 derecelik görüntüler ise yazılım sayesinde kayıp vermeden birleştiriliyor. Gear 360 ile 30 MP küresel, 15 MP normal fotoğraf çekilebiliyor.

Şu an S7 ve S7 Edge ile uyumlu olduğu düşünülen kameranın diğer telefonlarla da uyumlu olması bekleniyor. Ayrıca cihaz üzerinde microUSB ve microSD girişleri yer alıyor. Kameranın altında ise kendine ait bir tripod yer alıyor. Öte yandan Gear 360 toza, suya ve darbeye dayanıklı olacak şekilde üretilmiş.

Gear 360 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Samsung bu kamerayı herkesin sanal gerçekliğe sahip olabilmesi için ürettiğini belirtiyor. Bu nedenle fiyatı henüz kesin olmasa da çok yüksek bir ücreti olacağını söylemek yanlış olur. Dün lansmanı yapılan bu kameranın 2016'nın ikinci çeyreğinden itibaren satışa sunulması bekleniyor.

Gear 360 ile kaydedilen videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy S7 Edge Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Samsung Galaxy S7 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

LG G5 Lansmanında Tanıtılan Diğer Ürünler