Samsung SSD Pazarında Dünya Lideri Oldu

Samsung SSD Pazarında Dünya Lideri Oldu

Samsung için 2016 yılının fenomeni yorumunu yapsak yanılmış olmayız. Hem birinci çeyrek hem de ikinci çeyrek raporlarında büyük miktarlarda kar açıklayan şirket, bu yılı büyük ihtimalle zirvede kapatacak. Tabii bu bahsettiğim durum akıllı telefon pazarı için geçerli. Gündeme düşen haberlere göre meğer Güney koreli teknoloji devi SSD pazarında da dünya lideri olmayı başarmış.

Birkaç analist firma tarafından yayınlanan verilere göre, Samsung bugün küresel SSD pazarında dünya lideri ve SSD konusunda bir numaralı tedarikçi konumuna yükseldi. IDC isimli araştırma şirketinin raporu da bunu kanıtlıyor. Bu yılın ilk çeyreğiyle ikinci çeyrek karşılaştırıldığında Samsung SSD'lerinin yüzde 32.4 arttığı gözlemleniyor. 2015 yılının son çeyrek raporlarıyla karşılaştırıldığında ise yüzde 22 gibi önemli bir artış söz konusu.

SSD pazarını araştıran bir başka şirket Forward Insights'a göre ise, Samsung 2016'nın ilk çeyreğinde öne geçti ve yüzde 34'lük payla lider konumda bulunuyor. Geçen yıl ki pazar hakimiyetiyle karşılaştırıldığında teknoloji devi yüzde 25 artış sağladı. 

Samsung Bir Posta Pulundan Küçük 512GB SSD Belleğini Tanıttı

Samsung 1 TB'lık SSD Modeli 840 EVO'yu Tanıttı

YORUMLAR