Samsung Yakında Elbiselerimize Özel İşlemci Yerleştirecek

Samsung Yakında Elbiselerimize Özel İşlemci Yerleştirecek

Samsung'un giderek genişleyen ürün ailesine bir yenisi daha geliyor. Bu sefer sağlık fonksiyonlarını izleyen bir işlemci üretecek olan şirket, bu işlemciyle bir çok sağlık verisini analiz edecek.

Samsung geçtiğimiz günlerde Bio-Processor'u duyurdu. Giyilebilir cihazlar için geliştirilecek olan bu işlemci ile stres seviyesi, deri sıcaklığı, vücut yağ oranı ve kas kütlesi gibi pek çok sağlık ölçümü ve analizi yapılabilecek. İşlemcinin bu ölçümleri yapmasıyla fitness alanında etkin şekilde rol alması bekleniyor. 

Şu ana kadar giyilebilir cihazların sadece kalp ritmini ölçen tasiyon aletlerinin olması bu işlemciye olacak rağbetin artmasına neden olacak gibi görünüyor. İşlemci'nin üretimine başladığını resmi olarak duyuran Samsung önümüzdeki yıl işlemciyi giyilebilir ürünlerde kullanmayı hedefliyor. İlk etapta kendi giyilebilir cihazlarına işlemciyi entegre etmeyi planlayan Samsung, bu işlemciyi farklı markalarda da test edecek. Bu haberle birlikte önümüzdeki yıllarda Samsung'un bilekliklerini ve benzeri sağlık ürünlerini raflarda görebileceğimiz söylenebilir.

Samsung'un 8 inçlik Yeni Tabletleri Geliyor

Samsung Yeni Bir Sanal Asistan Üzerinde Çalışıyor

YORUMLAR