Samsung’un Akıllı Aynası Smart Mirror, Size Ne Giyeceğinizi Önerebiliyor

Samsung’un Akıllı Aynası Smart Mirror, Size Ne Giyeceğinizi Önerebiliyor

Artık dışarıya çıkarken ne giyeceğinizi düşünmeye gerek kalmıyor. Samsung Smart Mirror alışveriş yaparken size neyin yakışacağına karar verebiliyor. 

Mağaza vitrinlerini dolaşırken size yakışanı bulmakta sıkıntı çekiyor ve vakit kaybettiğinizi düşünüyorsanız Samsung bunun da bir çaresini bulmuş. Şeffaf bir ekranın yansıtma özellikleri OLED panel üzerinde geliştirilerek dijital alışverişlerde elbiseleri üzerinizde denemenizi simüle edebiliyor.

Geniş ekranlı bu OLED TV ekranı, ayna olarak kullanıyor ve dijital sitede beğendiğiniz elbiseleri üzerinizde görmenize olanak tanıyabiliyor. 3B kameralar yardımıyla görüntünüzle elbiselerin birbirine uyum sağlaması için açıların da ayarlanabildiği bu sistem henüz çok yeni ancak prototipleri mükemmel çalışıyor.

Samsung bu konuda yalnız değil. LG, Intel ve Planar gibi rakipleri de moda dünyasını akıllı aynalarla takip etmek istiyor ve bu konuda çalışmalarına devam ediyorlar. Ancak Samsung elle tutulabilir gelişmiş bir modelinin beta testlerini değerlendirme aşamasına geçmiş bulunuyor.

İçerisinde Smart Mirror bulunduran sanal giyinme odaları 2016’da çok yaygın olarak AVM’lerde kullanıma girebilir. Özellikle kalabalık dükkanlarda ve e-ticaret sitelerinde bu ekran sistemi kullanılarak uzun beklemelerden ve tatsız sürprizlerden kaçınılabilir. 

Türk Doktor, Cilt Kanserini 10 Saniyede Tespit Edebilen Cihaz Geliştirdi

Microsoft Monitörünüzü Sizden Başka Kimsenin İzlemesine İzin Vermiyor

LG'den 1 mm'den İnce Duvara Yapıştırılabilen OLED TV

YORUMLAR