Samsung'un Fitness Yardımcısının Görselleri İnternete Sızdı

Samsung'un Fitness Yardımcısının Görselleri İnternete Sızdı

Geçtiğimiz Kasım ayında adında adından ilk defa bahsedilen Samsung'un fitness bilekliğinin görselleri sonunda internete sızdırıldı.

Samsung geçtiğimiz aylarda bir tür fitness bilekliği üzerinde çalıştığını duyurmuştu. İlk başlarda SM-R150 kod adıyla duyurulan bilekliğin Triathlon olarak adlandırılacağı kesinleşti. SamMobile'ın yayınladığı fotoğraflarda ise Triathlon'un Gear S2'ye benzemesi dikkatleri çekti. Samsung'un Tizen işletim sistemine sahip olacak olan Triathlon'u ne zaman piyasaya çıkaracağı ise henüz bilinmiyor.

Triathlon, Samsung'un giyilebilir teknolojilere yönelik çıkaracağı ürünlerden bir tanesi olarak biliniyor. Fitness odaklı olan bileklik nabız ölçümü, kalori hesabı, uyku süresi gibi temel verileri değerlendirebiliyor ve ölçümlüyor. Aynı zamanda yağ ölçümü ve su tüketimi gibi kritik verileri de algılayabilen Triathlon, Samsung'un giyilebilir teknolojilere özel ürettiği Bio Processor'den gücünü alacak. Bilekliğin tasarımı incelendiğinde tıpkı Gear S2 gibi yuvarlak metal bir kasa göze çarpıyor. Bileklik büyük oranda Gear S2'ye benzemesine rağmen S2'deki özelliklere sahip olmayacak. Kendi alanında ilerleyecek olan Triathlon'un Fitbit ve Forerrunner 225 gibi fitness cihazlarına rakip olması bekleniyor.

Samsung'un bu bilekliği ne zaman çıkaracağı henüz bilinmese de, cihazın önümüzdeki ayın sonunda yapılacak olan MWC 2016'da görücüye çıkması bekleniyor. Cihazın fiyatının ise S2'den daha uygun olacağı tahmin ediliyor.

Samsung'dan Yüzüklerin Efendisi Geliyor

Samsung'un 8 inçlik Yeni Tabletleri Geliyor

YORUMLAR