Samsung'un Sürücüsüz Aracı Sokağa Çıkıyor

Samsung'un Sürücüsüz Aracı Sokağa Çıkıyor

Sürücüsüz otomobil yarışı önümüzdeki dönemde kızışacak gibi görünüyor. Bu alanda ilklerden biri olmayı kafasına koyan Samsung, sürücüsüz otomobilini sokaklarda test etmek için Güney Kore hükümetinden gerekli izinleri aldı.

Teknoloji devi Samsung, Güney Kore'de sürücüsüz aracını test etmeye başlamak için gerekli olan izinleri aldı. Şirket, hükümet tarafından açıklanan bilgilere göre sensör ve kameralarla donatılmış bir otomobilini test edecek. Aracın kötü hava koşulları ve engellerle nasıl mücadele ettiğini görmek isteyen Samsung, bunun için ayrıca yapay zeka da kullanacak. 

Diğer yandan Samsung, Güney Kore'de sürücüsüz otomobil test etmek için hükümet onayı alan ilk elektronik şirketi oldu. Güney Kore'nin Ulaştırma Bakanlığı ayrıca Hyundai, Kia gibi üreticilerin yanı sıra akademik ve araştırma kurumlarına da onay verdi. 

Samsung teknolojisinin yakında bizleri gideceğimiz yerlere güvenli bir şekilde ulaştırmasını merakla bekliyoruz. Bu teknolojilerin yaygınlaşması için önümüzde yalnızca birkaç yıl var. Bu dönemde Samsung, araçlardan ziyade teknoloji geliştirmeye odaklanacakmış gibi görünüyor. Nitekim test sürüşünde kullanacağı araçta Hyundai'nin kameralar ve sensörlerle donatılmış bir aracı. 

Gelişmeleri takip etmeye ve sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip edin!

Samsung'un Yeni Sürüş Uygulaması Sürücüleri Kazalardan Koruyacak

Samsung'un Yeni Amiral Gemisi Şirkete İlaç Gibi Gelecek

YORUMLAR