Samsung'un Yeni Patenti Akıllı Saatlerin Geleceğini Gösteriyor

Samsung'un Yeni Patenti Akıllı Saatlerin Geleceğini Gösteriyor

Akıllı saatler ve giyilebilir ürünler, teknolojinin geleceğini teşkil ediyor. Teknoloji şirketleri ise yatırımlarını ve ar-ge çalışmalarını bu yöne doğru kaydırmış görünüyorlar. Samsung ise aldığı yeni patentle birlikte, akıllı saatlerin geleceğine dair yeni fikirler edinmemizi sağlıyor.

Akıllı saatlerin şu anki halleri oldukça kullanışlı değil. Küçük ekranları olmasının yanı sıra yine boyutlarından ötürü yüksek donanım özelliklerinden yoksunlukları, hantal çalışmalarına sebep oluyor. Haliyle kullanıcı akıllı saat kullanırken, hantallıkları sebebiyle sıkıntı çekebiliyor ya da sadece basit özelliklerini kullanarak hayatlarına devam ediyorlar. Samsung'un aldığı yeni patent ise ekran sorununu kökten çözebilecek tarzda.

Kullanıcı arayüzünü bir lazer yansıtma yardımıyla akıllı saatten alan Samsung, kullanıcıların elini ekrana dönüştrüyor. Lazer yardımıyla elin üzerine yansıtılan klavye ya da çeşitli özellikler, algılama özelliği sayesinde kolaylıkla kullanılabiliyor. Üstelik kullanıcının elinin büyüklüğüne göre ekran diye tabir edebileceğimiz alan da büyüyor. Alınan bu patent, sadece akıllı saatler ile de sınırlı değil. Eğer Samsung isterse bu özelliği VR cihazlarında ya da bilgisayar donanımlarında da kullanabilecek. Böylece ekrana ya da klavyeye ihtiyaç duyulan her anda bir lazer projektör yardımımıza koşabilecek.

Yalnız hatırlatmakta fayda var ki; Samsung'un böylesine bir patent alması, benzer bir cihaz geliştirdiğine delalet değil. Yani şirket, yaptığı araştırmalardan sonra prototip aşamasına bile gelmeden böyle bir başvuru yapmış olabilir. Yine de bizler için geleceğin bir şemalini çizmiş durumdalar. 

Bükülebilir Ekranlı Samsung Galaxy X 2017'de Gelebilir

Samsung’dan Yaz İçin Süper İcat Samsung Galaxy Sörf Tahtası

Samsung 270 TL’ye Bilgisayar Yaptı

YORUMLAR