Sanal Gerçek Yarışına Steam VR ile Valve da Katılıyor

Sanal Gerçek Yarışına Steam VR ile Valve da Katılıyor

Steam Online adını duymayan kalmadığına göre Valve’ın da bu platform üzerinden sanal gerçeklik yarışına girdiği haberini verelim hemen. Valve Steam üzerinde ilk sanal gerçek oyun mağazası konseptini tanıtmaya hazırlanıyor.Steam’in sahibi Valve Software sanal gerçeklik ortamında bir mağaza alt yapısına geçiyor. Geçtiğimiz günlerde Valve’dan yapılan açıklamaya göre, Steam VR adı altında geliştirilen yeni bir altyapı ve kumanda cihazı 2 Mart’ta Oyun Geliştiricileri Konferansında (Game Developers Conference) demosu yapılarak tanıtılacak. Proje kullanıcıların da sanal gerçek Steam ortamını geliştirmesine olanak tanıyacak.

2015 yılı sanal gerçeklik ve geliştirilmiş gerçeklik kavramları üzerinde hızla üretime geçilen bir yıl oldu. Bu yarışta bulunmak isteyen Valve geçen yıl her ne kadar sessiz kalsa da bu yıl seneye hızlı başlıyor.

Valve'ın bu platformda yeni bir kontrol cihazı geliştirdiği ve bu cihazla beraber demo yapacağı haberi hem oyun severleri hem de rakip dijital oyun mağazası şirketlerini hareketlendirdi ve heyecanlandırdı. Valve bu projesinde Sony'nin Project Morheus VR’si ve Facebook’un satın aldığı Oculus VR platformlarıyla aynı kulvarda koşmaya hazırlanıyor. 

Mozilla Firefox Tarayıcısını Sanal Gerçekliğe Taşımak İstiyor

YORUMLAR