SanDisk, Dünyanın En Yüksek Kapasiteli MicroSD Kartını Üretti

SanDisk, Dünyanın En Yüksek Kapasiteli MicroSD Kartını Üretti

Flaş bellekler, hard diskler ve Micro SD kartları ile ünlü olan SanDisk firması, bugüne kadar üretilen en yüksek kapasiteli Micro SD kartı üretmeyi başardı. Rekoru kıran SanDisk, 200 GB'lık depolama alanına sahip olan bir Micro SD kart tanıttı.

Tırnak büyüklüğünde olan bir Micro SD karta 200 GB'lık depolamayı nasıl yapacağımız konusunda tereddüte kapılabilirsiniz fakat SanDisk bunu başardı. Depolama alanı olarak son yıllarda çok fazla gelişen usb bellekler, sabit yada harici hard disklerden sonra Micro SD kartlarda artık 200 GB limitine çıkabilecek.

20 saate kadar kaydedilen Full HD videoları içerisinde barındırabilecek olan kart, elbetteki işin profesyonelleri tarafından daha çok ihtiyaç duyuluyor. Özellikle ses ve video dosyaları ile ilgili iş yapan kişilerin çok işine yarayabilecek olan karta sahip çıkmakta ayrı bir zorluk.

200 GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I adıyla piyasaya çıkacak olan kart Premium bir ürün. En büyük microSD kartı geçtiğimiz yıl üreten SanDisk firması, 128 GB'lık rekorunu 200 GB ile geliştirirken aradaki yüzde 56'lık fark da oldukça iyi diyebilirim.

Özellikle akıllı telefon ve tablet sahiplerinin işine yarayacak olan 200 GB'lık kart Android mobil cihaz sahiplerini sevindirdi. Saniyede 90 MB transfer hızına sahip olan kart, dakikada yaklaşık 1200 fotoğraf transferi gerçekleştirebiliyor. 399 Dolar fiyat ile piyasaya sunulacak olan SanDisk'in yeni microSD kartının, 2015 yılının ikinci çeyreğinde satışa çıkacağı belirtildi.

Tinder Plus Geliyor!

YORUMLAR