Sapphire'den Kara Elmas

Sapphire'den Kara Elmas

Dünyanın lider ekran kartı üreticilerinden Sapphire orta seviye ekran kartlarının kralı olacak yeni ekran kartını tanıttı. AMD Radeon HD 7770 grafik işlemcisine sahip ekran kartı kaliteli soğutma sistemi ve şık tasarımı ile öne çıkıyor. Üzerinde çift fan bulunan Vapor-X soğutucu bakır borular sayesinde ekran kartı işlemcisi ve bellekleri üzerindeki ısıyı tüm soğutma paneline yayıyor ve ısı etkili bir şekilde 2 adet fan yardımıyla dışarı atılıyor. Kart 128 bit veriyolu genişliğine ve 1 GHZ'lik çekirdek hızına sahip. Kartın üzerindeki 1 GB boyutundaki GDDR5 bellek ise 5 GHZ efektif işlem hızına sahip.

HD 7770 Vapor-X Black Diamond model adına sahip ekran kartı genel özelliklerine bakıldığında güncel oyunları orta seviye ayarlarda oynatmak için gayet yeterli özelliklere sahip. Peki piyasada aynı donanımsal özelliklere sahip birçok alternatif varken kartı tercih etmenizi sağlayacak şey nedir? Karta adını veren "Black Diamond" yani kara elmas tasarımı kartı sıradışı bir görünüme kavuşturuyor. Siyah ekran kartı tahtası üzerine yerleştirmiş metalik beyaz yansımalı siyah soğutucu eğer kasanız pencereliyse gerçekten şık görünecektir.

Genel olarak 128 bit kartlarda çift fan sistemi kullanılmamaktadır. Fakat ısınma problemi yaşadığınız bir kasanız varsa bu seviyedeki bir kartta çift fan gerçekten işinize yarayacaktır.

Genel özellikleri günümüz için yeterli olan bu kart kendini alternatiflerinden sıyıran özellikleriyle kullanıcıları sevindireceğe benziyor.

Playstation 4'ün teknik detaylarına ilişkin söylentiler yayılmaya başladı

YORUMLAR