Savaş Uçaklarına Benzeyen Drone CES 2016'da Görücüye Çıktı

Savaş Uçaklarına Benzeyen Drone CES 2016'da Görücüye Çıktı

Son dönemlerde popüler hale gelen drone'lara farklı bir görünüm getiren Parrot firması Parrot Disco adıyla ürettiği yeni dronu'nu CES 2016'da sergiledi.

CES 2016 tüketici elektroniği fuarında sergilenen ürünlere bir yenisi daha eklendi. Bu sefer tanıtılan ürün bir drone. Parrot firması tarafından üretilen bu drone saatte 80 km/h hız yapabiliyor ve savaş uçağına benzeyen kanatlı tasarımıyla ön plana çıkıyor. Tasarımıyla piyasadaki drone'lardan tamamen farklı olan Parrot Disco kanatlı yapıya sahip ilk drone olma özelliğini de taşıyor.

Kolaylıkla parçalara ayrılabilen Parrot Disco 680 gram ağırlığında ve oldukça hızlı. Saatte 80 km/h hıza ulaşabilen drone'nun havalanması ise oldukça kolay. Tam dolu şarj ile 45 dakika kadar havada kalabilen Parrot Disco aynı zamanda 3 eksenli sabitleme sistemine sahip. Drone'da bulunan "eve dön" özelliğiyle de drone kalkış yaptığı koordinatlara geri dönüyor.

Otomatik pilot özelliği de bulunan drone aynı zamanda Skycontroller FPV gözlükleriyle de uyumlu olarak çalışabiliyor. 14 MP  kamera ise drone'un uç kısmında yer alıyor. Parrot Disco bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek. Fiyat bilgisi henüz bilinmese de bütçe dostu olacağı söyleniyor.

Tüm CES 2016 Haberleri için Tıklayın

YORUMLAR