Scorp'a Yeni Özellikler Geldi

Scorp'a Yeni Özellikler Geldi

Türkiye’de gençler arasında oldukça popüler bir sosyal medya platformu olan Scorp uygulaması, son güncellemesi ile önemli yenilikleri bünyesine kattı. 10 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan uygulamanın en çok öne çıkan yenilikleri, Hediye ve Snap Video özellikleri oldu.

Fox ve Show TV gibi ulusal kanallarda yayın içi başlıklar paylaşmak suretiyle koordineli çalışmaya başlayan video temelli sosyal medya uygulaması Scorp, gün geçtikçe ülkemizdeki popülaritesini artırıyor. Özellikle genç kesimin ilgiyle karşıladığı uygulama 22 milyonu aşkın video ve 5 milyar kadar izlenmeye sahip. Bu denli ilgi gören uygulama şimdilerde, yeni özelliklerini empoze etme gayretinde.

Scorp’a gelen gözle görülür iki yenilikten birincisi olan Hediye (Gift) özelliği kapsamında, kullanıcılar para kazanma şansını yakalıyor. Uygulama içinde bir altın sistemi geliştirilirken, kullanıcılar zamanla biriken altınlarını ister paraya çevirebilir isterse de diğer kullanıcılarının videolarına istinaden hediye olarak gönderebilirler. 1.000 uygulama içi altının 35 TL olduğunu da belirtelim.

Snap Video özelliği de Scorp’a eklenen diğer önemli özellik olarak öne çıktı. Snapchat’in en temel fonksiyonu olan hikayeler özelliğini kopyalamayan herhalde bir tek Scorp kalmıştı, Snap Video yeniliği ile bu eksik tamamlanmış oldu. Snap video özelliği kapsamında kullanıcıların hediyelere karşılık birbirlerine teşekkür mahiyetinde geçici videolar gönderebiliyor. Böylece iki yeni özelliğin de harmanlanması amaçlanıyor.

Sosyal Medya Kullanırken İşinizden Olmayın!

Ramazan Ayında Sosyal Medya Kullanımı Artıyor

YORUMLAR