Seagate Bilgilerinizi Bir Ömür Depolayacak - CES 2013

Seagate Bilgilerinizi Bir Ömür Depolayacak - CES 2013

Seagate uzun yıllardır sabit diskleri ile yer aldığı bilgisayar ve teknoloji dünyasında gerçekleşen değişimlere uzak kalmadı ve piyasanın gelişmesiyle birlikte bizlere yepyeni çözümler sunmaya devam etti. Las Vegas’ta gerçekleşen CES 2013 fuarında da tüketicilerin hayatlarını kolaylaştıracak teknolojilerini sunan şirket verilerimizi ve bilgilerimizi bir ömür depolamanın peşinde olduğunu gösterdi.

Wireless Plus adlı ürünü ile akıllı telefonlar ve tabletler için kablolarla veya internetle uğraşmadan bir depolama alanı sunan Seagate böylece 8 mobil cihaza kadar kendi Wi-Fi ağı üzerinden depolama imkanı sunuyor. Cihazın sahip olduğu medya uygulaması ve endüstriyel tasarımındaki mükemmellik 500 HD filmin aynı anda depolanmasını ve 10 saatlik kesintisiz yayını vaadediyor. 

Bunun yanında özellikle büyük ekranlı akıllı TV’ler için geliştirilen Seagate Central ürünü ise ilk ağ destekli ev depolama çözümü haline geliyor ve tüm evinizdeki ağa bağlı cihazlar için geniş yedekleme olanağı sunuyor. 

Ağ depolama sistemlerinin yanında klasik depolama sistemlerini geliştirmeye de devam eden Seagate 2.5” büyüklüğündeki ve 5 mm inceliğindeki hard diskini de tanıttı. Ultrabook’lar için tasarlanan cihaz 500 GB kapasite sunabiliyor ve bugün piyasada yer alan tüm mobil cihazlar için en uygun incelikte. 

Tarihinde ilk kez SSHD yani solid state diskler ile hard disk hibriti de yeni ürünleri arasına katan Seagate depolamanın yanında hızı da hedeflediğini göstermiş oldu. Depolama için hard disk bölümünü ve hız gerektiren işlemlerde solid state kısmını kullanan sürücü düşük güç tüketimi ile en yüksek performansı sunacak. Özellikle oyuncular için değerli olması beklenen bu ürünün piyasaya çıkışını merakla bekliyor olacağız.

Intel mobil sektörünü değiştirmeye geliyor

YORUMLAR