Sekiro: Shadows Die Twice'taki Chained Ogre'ye Dikkat Edin!

FromSoftware tarafından geliştirilen ve Activision tarafından da yayınlanacak olan Sekiro: Shadows Die Twice, 22 Mart 2019 tarihinde PlayStation 4, PC ve Xbox One için satışa sunulacak. Bir süredir sosyal ağlar üzerinde kısa klip paylaşımları yapan FromSoftware, bunlara bir yenisini daha ekledi. Chained Ogre de nihayet kendisini gösterdi.

E3 2018 fuarı sırasındaki Microsoft sunumunda duyurulmuş olan Sekiro: Shadows Die Twice, Japon menşeli stüdyonun uzun süren sessizliğini bozan oyun olmuştu. Asahina klanından bir samurayın saldırısı sonucu hem bir kolunu kaybeden hem de ustası kaçırılan bir ninjayı yöneteceğimiz oyunda, hem alınacak bir intikamımız olacak, hem de kurtarılacak bir ustamız. Ancak bizleri zorlu bir yol bekliyor ki söz konusu FromSoftware olunca kırlarda papatya toplayarak işimizi halletmeyeceğimiz ortada. Hemen aşağıdan izleyebileceğiniz klipteki düşmanımız ise yolumuza çıkacak taşlardan bir tanesi olacak ve gördüğünüz üzere bu 'taş' epey bir büyük.

Cüssesi ile doğru orantılı olarak son derece dayanıklı olacağını tahmin ettiğimiz bu düşmanımız, uzun sürecek ve bir o kadar da zorlayıcı olacak bir savaşın bizleri bekleyeceğini gösteriyor. Bilhassa da saldırılarından klipte gördüğümüz olanı, tek bi hatamızda ölümümüze neden olabilir.

Japonca meali Oni olan Ogre, Japon'yada birçok eski hikayede yer verilen sembolik bir tür Yokai canavarıdır. Çoğunlukla şeytani varlık olarak tanımlanır ve aynı zamanda da belirli Japon geleneklerinin bir parçasıdırlar. Japonya topraklarındaki iç savaş döneminde geçen çoğu yapımda bu tür varlıklara rastlanabiliyor. Sekiro: Shadows Die Twice da aynı dönemde geçtiği için aslında böylesi bir yaratığın oyunda yer almasına şaşırmamak gerek.