Selfie Çubuğunun Modası Geçti!

Selfie Çubuğunun Modası Geçti!

Özellikle geçtiğimiz yaz döneminin popüler ürünü ve pratik bir alet olan selfie çubuğu artık eskisi gibi rağbet görmüyor. Özellikle Çin malı ürünlerin pazara girmesiyle fiyatı 5 TL'ye kadar düşen selfie çubuklarına ilgi iyice azaldı.

Eskişehir'de bir telefon bayi sahibinin İHA'ya yaptığı açıklamada, ilk dönemlerde selfie çubuğu bulmak çok zor iken, şu anda satışının olmadığını ifade etti. Artık herkesin selfie çubuğu satışı yapabildiğini aktaran bayi sahibi, “Eskiden bu ürünü bulmak çok zordu. İlk çıktığında fiyatı 20-30 liraydı. Çok tutuldu. Ancak son 1 senede büyük bir değer kaybetti. Artık biz 5 liradan satıyoruz.'' sözlerine yer verdi.

İstanbul’da teknoloji toptancılığı yapan Mahmutoğlu Elektronik’in sahibi Altay Güneli verdiği bir demeçte, “Eskiden kaliteli selfie çubukları kumandalıydı ve fiyatları 40-50 TL arasında değişiyordu. Sonrasında Çin malı dediğimiz çubukları piyasaya sürdüler ve fiyatları çok düştü. Artık her yerde görmek mümkün olduğundan satışlar da buna oranla azaldı.” şeklinde konuştu.

Ayrıca TDK tarafından 'selfie' kelimesi 'özçekim' olarak Türkçeleştirilmişti. Ancak halk tarafından beğenilmeyen bu sözcüğün, 'görçek' olarak değiştirilmesi gündemde.

En Mükemmel Selfie İçin Uygulama Geliştirildi

Buzz Aldrin'in Uzayda Çektiği İlk Selfie Açık Artırmada

YORUMLAR