Sene 2015 Oldu Ama Walkman Eskimiyor

Sene 2015 Oldu Ama Walkman Eskimiyor

Elektronik müzik dinleme ve çalma cihazları endüstrisi, her sene yepyeni cihazlar ve kayıt kaliteleri ile karşımız çıktılar. Çoğu piyasadan silindi gitti. Kararlı ve istikrarlı kalitesiyle vazgeçilemeyen tek ürün Sony Walkman oldu.

Sene 2015. Bir arkadaşınıza 'walkman'ı alıp geliyorum' ya da 'walkman'in var mı?' gibi cümleler kurarsanız markanın kalitesi ve bilinirliği yüzünden hala herkes sizi anlayabiliyor. Ancak gençlerle bu kanal üzerinden iletişim kurabilmeniz nadiren mümkün olmayabilir. Yeni nesil özellikle 1998 ve 2002 doğumlu gençler internetten çıkmıyorlar ama, kaliteli ürünleri de bu kadar ürün bombardımanı arasında tanıyamıyorlar ya da bulamıyorlar. Ama Sony bu yaş aralığına da hitap edebilecek ürünler üretmekten geri durmuyor. 

Sony ısrarla, kalitesinden ödün vermeden Walkman üretmeye devam ediyor. 299 dolar fiyatlı bu ürünün adı her zamanki gibi biraz karmaşık sanki; NWZ-A17SLV. Aslına Sony Walkman geleneğindekKod adı A17 olan cihazlar ne kaset ne de CD çalan serilerdi.  Bu yüzden yeni Walkman'a kısaca A17 deniliyor. 

Yeni A17; MP3, ALAC, FLAC, AIFF, WAV kayıt sistemlerini destekliyor. 192kHz ve 24 bit ses kalitesine sahip. Bu da son derece temiz ve insan kulağı için fazlasıyla yeterli. A17, MP3 dosyaların gürültü ve kalite oranlarını da eş zamanlı olarak düzenleyerek daha dinlenir hale getirebiliyor.

A17 bir müzik parçasını oluşturan tüm enstrümanların ve vokallerin en net dinlenebildiği cihaz olarak 2015 yılına damgasını vurabilir. Oldukça kalite kulaklıklarla satışa sunulan A17 Walkman, görüntüsü, ses kalitesi ve kolay kullanıcı ara yüzüyle kesinlikle müzik dinlemek için iyi bir alternatif. 

Sony A, E, S Walkman Serisi

Sony Xperia M Basın Fotoğrafları

Su Altında Çalışabilen Walkman Sony'den Geldi!

Sony, Yeni Walkman'ini CES 2015'de Tanıttı

YORUMLAR