Sevdiği Oyun Onu Kör Kurşundan Kurtardı!

Sevdiği Oyun Onu Kör Kurşundan Kurtardı!

Geçtiğimiz gün milyonda bir yaşanabilecek bir olayda, bir oyuncu, oyunlara duyduğu tutku sayesinde ölümden kurtuldu. Reddit üzerinde başına gelen olayları anlatan RabbitMix adlı kullanıcı, kendi halinde yeni çıkan Prey oyununu oynarken bir anda yüksek bir ses duymuş ve kırılan cam sesiyle oyunu bırakmak zorunda kalmış. Sonrasında sesin geldiği yeri araştıran RabbitMix duvardaki kurşun deliğini fark etmiş:

Evine isabet eden bu maganda kurşunu monitörünün sol tarafında, başına çok yakın bir yerde delik açmış. RabbitMix, ilk başta gürültünün kaynağının patlayan bir ampul veya patlayan bir pil veya bilgisayar parçası olduğunu düşünmüş. Fakat deliği ve tozu görünce kurşunun farkına varmış.

RabbitMix'in ev arkadaşları ise paniğe kapılmış ve siper alması gerektiğini söyleyerek polisi aramış. Polis eve geldiğinde de detaylı bir inceleme yapmışlar, kurşunun isabet ettiği noktadan yola çıkarak nerede durduğunu saptamaya çalışmışlar.

Araştırma sonucunda kurşunun RabbitMix'in özel The Elder Scrolls koleksiyon serisi olan The Elder Scrolls Anthology'sine isabet ettiğini keşfetmişler. Bu koleksiyon sürümünün içindeki Morrowind bölümünde kurşunu bulmuşlar ve polise teslim etmişler:

RabbitMix, eğer The Elder Scrolls Anthology orada olmasaydı kurşunun kendisine isabet edeceğini ifade ediyor. Paylaşılan resimlerde de kurşunun ne kadar ölümcül olduğu görülebiliyor.

Bu olayın üzerinde Bethesda'nın başındaki isimlerden olan Peter Hines da olayı yaşayan kahramanımıza güzel bir jest yapacaklarını ima etmiş.

The Elder Scrolls Online: Morrowind Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

YORUMLAR