Sinema Salonlarında Akıllı Gözlük Kullanmak Artık Yasak!

Sinema Salonlarında Akıllı Gözlük Kullanmak Artık Yasak!

Akıllı gözlük veya sanal gerçeklik gözlüğü olarak tanımlanan yeni teknoloji ürünleri dünyayı karıştırmaya devam ediyor. Kişisel gizliliğin korunması gerektiğinden bahseden kanunu ihlal ettiği gerekçesiyle birçok kez mahkemelik olan akıllı gözlükler bu kez film yapımcılarının hedefi oldu.

Akıllı gözlükler Samsung, Google ve Oculus gibi büyük şirketler tarafından geliştiriliyor ve dünya çapında yavaş yavaş popüler olmaya başladı. İnsanların alışkın olmadığı bir teknolojiyi bünyesinde barındıran bu cihazlar, içinde bulunan çeşitli yazılımlar ile birçok işe el atıyor. Bu cihazlardan en önemlileri Google Glass ve Galaxy Gear VR için kötü bir haberler var. Biraz uğraştıktan sonra satın alınabilen bu gözlükler güncel hayatta istenildiği gibi kullanılabiliyor. Fakat bazı şartlarda haklı olarak akıllı gözlüklerin kullanılmaması gerekiyor. 

Google Glass ve Galaxy Gear VR sinema sektörünün savaşması gerektiği önemli sorunlar biri haline geldi. Gelişmiş teknolojiye sahip bu cihazlar kimsenin ruhu duymadan yüksek kalitede video çekebiliyor ve hafızasına kaydedebiliyor. Bu şekilde korsan filmlerin artmasından endişelenen Amerikalı Sinema Severler mahkeme kararıyla Google Glass ve Galaxy Gear VR'ı sinema salonlarında yasaklamaya çalışıyorlar. Verilen yasak kararı oldukça yerli olabilir. Çünkü heyecanlı bir film izlerken akıllı gözlükleri kayıt dışında başka şekilde kullanmak pek mantıklı değil.

Google Inbox Önemli Postalar Özelliğini Güçlendirdi

Samsung Galaxy S5 İçin Android 5.0 Lollipop Aralık Ayında Yayınlanacak 

YORUMLAR