Siri, Donald Trump’ın Fotoğrafı Yerine Penis Gösterdi!

Siri'den Şok Donald Trump Cevabı

Apple’ın sesli asistanı Siri, yaptığı komik hatalara bir yenisini daha ekledi. Siri’ye ABD Başkanı Donald Trump’ın kaç yaşında olduğunu sorduğunuzda, Trump’ın fotoğrafı yerine bir penis resmi ile karşılaşıyorsunuz.

Sinir uçlarına dokunan çıkışlarıyla her daim gündem olmayı başaran Donald Trump, bu sefer tuhaf bir olayla manşete çıktı.

Apple’ın akıllı asistanı Siri, Trump’ın bir penis olduğunu düşünüyor! Donald Trump'ın kaç yaşında olduğunu sormak için bir iPhone kullanırsanız, ABD’nin 45. Başkanı’nın fotoğrafı yerine bir penis resmi ile karşılaşacaksınız.

donald trump siri

Her ne kadar bu komik olayın kaynağı Siri olsa da, asıl suçlu Wikipedia. Zira Apple’ın akıllı asistanı, sorduğunuz soruların cevaplarını Wikipedia’dan alıyor. Muhtelemen birisi Donald Trump ile ilişkili Wikipedia sayfasını manipüle etti ya da Siri’nin yanlış resim göstermesi için algoritmayla oynadı.

Siri, daha önce de kendisine sorulan, “Bulgaristan’ın milli marşı nedir?” sorusunun cevabı olarak Louis Fonsi ve Daddy Yankee’nin ‘Despacito’ şarkısını vermişti. 

Apple, bu yanlışlık hakkında henüz bir açıklama yapmazken,The Verge ’e konuşan bir Wikipedia editörü, olayı "vandalizm" olarak nitelendirdi ve içeriği düzenleyen kişinin süresiz olarak engellendiğini söyledi.