Siz Wall-e’yi Hala Film Kahramanı Sanıyorsanız SaviOne ile Tanışın

Siz Wall-e’yi Hala Film Kahramanı Sanıyorsanız SaviOne ile Tanışın

Robotların insanların işini yapmaya başlamaları hakkında bu sayfalarda çok yazı okudunuz. Gerek bu fikre hak verdiniz, gerek karşı çıktınız. Ancak SaviOne mekanik robotların en çalışkan örneklerinden biri olarak turizm sektörüne hizmet veriyor.

Bir ara yüz aracılığı ile ki nokta arasında farklı görevler için programlanabilen SaviOne, tıpkı Wall-e gibi temizlik odaklı bir işe sahip. Turistik otellerde hizmetkar olarak çalışıyor. Henüz çok fazla ağır işler yapmayan SaviOne şimdilik kat hizmetleri görevinde getir götür işlerine bakıyor. Savioke firmasının ürettiği SaviOne servis hizmetlerinde son derece güvenli bir yardımcı. 

Otellerde kullanımına başlanan SaviOne'lar müşterilerin kirli ya da onarılması gereken eşyaları odalarından alarak, bu eşyaları gereken birimlere teslim edip tekrar geri götürüyorlar. Açık kaynak kod yazılımla donatılmış robotlar ROS (Robot İşletim Sistemi) mekanikleriyle hareket ediyorlar. SaviOne robotların kullanım alanları sadece oteller olmayacak. Servis endüstrisi odaklı robotlar hastane, restoran, huzur evleri gibi ayak işlerinin çok gerekli olduğu yerlerde insanlara yardım edecekler. 

Robot İstilasına Doğru Adım Adım Yaklaşıyor muyuz?

Gelecekte Mesleğinizi Elinizden Alabilecek 6 Robot

YORUMLAR