Skyscanner, Ucuza Uçak Bileti Almak İçin En Doğru Saatleri Paylaştı

Skyscanner, Ucuza Uçak Bileti Almak İçin En Doğru Saatleri Paylaştı

Dünyanın en popüler seyahat platformlarından birisi olan Skyscanner, ucuza uçak bileti almak için en doğru saatleri paylaştı.

Skyscanner, 2019’da ucuza uçak bileti almak için en doğru zamanı öngörmek amacıyla geçen yılın rezervasyon verilerini analiz etti. 

Platformun paylaştığı verilere göre, uçak bileti almak için en ideal ay Ocak olurken, onu Şubat ve Ağustos ayları takip etti. Skyscanner, iç ve dış hat uçuşlarında en fazla tasarruf yapılacak günün ise Pazar olduğunu açıkladı. Şirket ayrıca, yolcuların daha fazla tasarruf için Perşembe ve Cuma günü rezervasyon yapmaktan kaçınmaları gerektiğini söylüyor. 

İç hat uçuşlarında en ucuz bilet fiyatlarının Ocak ve Şubat aylarında olduğunu belirten Skyscanner, uluslararası uçuşlar için de Ekim ve Nisan aylarının öne çıktığını vurguluyor.

Kullanıcıların ucuz uçak bileti bulabilecekleri saat dilimlerini de paylaşan Skyscanner, bu saatin ABD saat dilimiyle sabah 5:00’e denk belirtti. Bu da, uçak biletininden tasarruf etmek isteyen kullanıcıların Türkiye saati ile 13:00’de biletlerini almaları gerektiği anlamına geliyor. 

Yurtiçi seyahatleri için 2 -3 hafta öncesinden rezervasyon yapılmasını öneren Skyscanner, yurtdışı uçuşlarında ise 5-6 önceden bilet alınarak çok daha fazla tasarruf yapılabileceğini söyledi.

Merkez ofisi İskoçya’nın Edinburgh kentinde bulunan Skyscanner, kullanıcılara düşük ücretli uçuş, otel ve araç kiralama seçeneklerini anında karşılaştırma imkanı sunuyor.