Snapchat'in Eleman Arama Yöntemi 'Güler misin Ağlar mısın?' Dedirtiyor

Snapchat'in Eleman Arama Yöntemi 'Güler misin Ağlar mısın?' Dedirtiyor

Snapchat gittikçe büyüyen sosyal ağını daha iyileştirebilmek için programcı arıyor. Eleman ihtiyacını gidermek için Pinterest ve Instagram gibi diğer ağlarda çalışan programcılara bakın kancayı nasıl taktı.

Büyüyen Snapchat, doğal olarak yeni programcılara ihtiyaç duyuyor. Ancak bu elemanları başka sosyal ağlardan transfer etmeyi de kafasına koymuş gibi görünüyor. Bunun için de Twitter, Pinterest ve Uber gibi firmalarda çalışanlara yine Snapchat aracılığı ile ilginç mesajlar gönderiyor.

Mesela Pinterest’te çalışanlara gönderdiği mesaj şöyle; ‘Aynı yere iğnelenmekten sıkılmadın mı?’… Burada Pinterest’in ‘Pin’ yani ‘iğne’ ironisini kullanması da ‘iğneleyici’ olmuş.

Twitter’da çalışanlara atılan mesajında yine alaycı ve davetkar bir tavrı var. Twitter çalışanlarına ‘Daha yüksekten uçsana’ mesajı gönderen Snapchat. Twitter’da fenomen oldu.

Uber çalışanları da Snapchat'ten paylarını düşeni aldılar. Uber elemanlarına gönderilen mesajda da, çalışanların bir kısır döngüde olduğu ima edilmiş. Burada ‘driving’ (araba kullanmak) fiili ironik olarak kullanılarak ‘Aynı yerde olmak seni deliye döndürmüyor mu?’ teması kullanılıyor.

İş etiği olarak oldukça agresif bir tutum olarak değerlendirilen bu ‘aklını çelme’ yöntemi, bu şirketlerin CEO’ları tarafından hiç de hoş karşılanmasa da, esprili olduğu da bir o kadar gerçek. 

Snapchat'in Yeni Özelliği: Discover

Snapchat ile Müzikli Video Devri Başladı

Snapchat Hikayeleri Tanıtım Videosu

YORUMLAR