Snapchat'in Hikayeleri Baştan Aşağı Değişecek

Snapchat'in Hikayeleri Baştan Aşağı Değişecek

Popülerliğini her geçen gün korumayı başaran Snapchat, sahip olduğu Hikayeler özelliğini baştan aşağı değiştirerek kullanıcı dostu bir altyapıya oturttu. Bundan sonra Snapchat Hikayeler tamamen kullanıcıların kontrolünde olacak.

Geçtiğimiz gün resmi blogu üzerinden yeni özellik duyurusu yapan Snapchat, Hikayeler bölümünün daha etkin kullanılmasını sağlayacak bir güncellemenin haberini verdi. Yeni güncelleme ile birlikte Hikayeler bölümü tamamen değişecek ve "Hikaye Listeleri" gelecek. Hikaye Listeleri kullanıcılar tarafından özelleştirilebilecek ve diğer kullanıcıların hikayelerinin hangi sıra ile izleneceğine bu özellik sayesinde karar verilebilecek. Böylece kullanıcılar tüm arkadaşlarının hikayelerini otomatik olarak izlemekten kurtulacak.

Snapchat'in şu anki sürümünde arkadaş hikayeleri otomatik olarak birbirini takip ediyor ve kullanıcılar tüm hikayeleri izlemek zorunda kalıyor. Buna göre yeni özellik ile birlikte ilk olarak otomatik geçiş olayı ortadan kalkacak ve sonrasında da çeşitli listeler oluşturabilme imkanı kullanıcılara sağlanacak. Kullanıcılar bu listelere ekledikleri hikayelerin hangi sıra ile açılacağına da karar verebilecek ancak oluşturulan listeler ne yazık ki kalıcı olmayacak. Bu nedenle kullanıcılar uygulamaya her girdiklerinde bu listeleri yeni baştan oluşturmak zorunda kalacak. Ayrıca listeler içerisinde reklam gösterileceği de bildirildi. Yeni özellik pek bir değişiklik getirmiyor gibi görünüyor ancak, otomatik geçişin kapatılması bir nebze olsun rahatlatıcı. Yeni özelliğin dağıtımı ilerleyen günlerde başlayacak.

 

Snapchat'te Bitmoji Nasıl Kullanılır?

Facebook, Snapchat Hikayeler Özelliğini Messenger'a Getiriyor

YORUMLAR