Snapchat'te Japon Askeri Ortalığı Karıştırdı

Snapchat'te Japon Askeri Ortalığı Karıştırdı

Kendi alanında rakipsiz ilerleyen ve dev bir kitleye sahip olan anlık resim ve video paylaşma uygulaması Snapchat, yeni eklediği bir filtre yüzünden yine eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Irkçı filtreler eklemesiyle eleştirilen sosyal medya platformu, geçtiğimiz günlerde de Bob Marley filtresi nedeniyle gündeme gelmişti.

Geçen gün denk geldiniz mi bilmiyorum ama Snapchat'e Bob Marley filtresi geldi. Oldukça eleştiri alan bu filtrede yüzünüzü siyahi yapabiliyordunuz. Hayatını "insanlığa" adamış birine karşı böyle bir filtre gelmesi gerek Twitter'dan gerekse kendi uygulamasından fazlasıyla eleştirilmişti. Snapchat sözcüsünün yaptığı açıklamada, "Bob Marley Estate ile birlikte oluşturulan ortaklık sonucu, sanatçının müzik dünyasında gördüğü takdiri paylaşmak için böyle bir filtre oluşturduk. Milyonlarca Snapchat kullanıcısı ve bizler Bob Marley'in müziğinden keyif aldık, onun başarılarına ve hayatına saygılıyız." denilmişti. 

Bugün ise Japon Askeri filtresi ortalığı karıştırmış görünüyor. Yine Twitter üzerinden ve diğer platformlardan tepkilerini dile getiren kullanıcılar Snapchat'i ırkçılıkla suçluyorlar. Uzakdoğu'da yaşayan insanlarla dalga geçildiğini düşünen kullanıcılar, Snapchat'ten utanç duyduklarını dile getiriyorlar. Snapchat tarafından gelen haberler ise bu filtrenin animelerden ilham alındığı yönünde. 

Bakalım Snapchat ilerleyen günlerde ırkçılık yaptığına yönelik yeni tepkilerle karşılacak mı?

Facebook Satın Alamadığı Snapchat'i Öldürmeye Çalışıyor

Snapchat İle Giriş Yapma Seçeneği Yakında Geliyor


YORUMLAR