Sokakta Takipçi, Beğeni ve Yorum Satıyor

Sokakta Takipçi Beğeni Yorum Satıyor

Her geçen gün artış gösteren sosyal medya kullanımı, günümüzde neredeyse hepimizin vazgeçilmezlerinden birisi haline geldi. Bu durumu abartan ve sosyal medya bağımlılığını tavan yapan bazı kullanıcılar ise fenomen olmak gibi amaçlarla hesabındaki takipçi, beğeni ve yorum sayısını artırmak için her yolu dener hale geldi.

Yılmaz Fikriderin (38) isimli Adana’lı bir girişimci de artan sosyal medya bağımlılığını fark edenlerden birisi. Bu alanda iyi fırsatlar olduğunu düşünen Fikriderin, sokağa tezgah açarak sosyal medya platformlarında fenomen olmak isteyen kişiler için sanal takipçi, beğeni ve yorum satışı yapmaya başlamış.

Adana’nın Seyhan ilçesi Gazipaşa Bulvarı’nda, arkadaşının fotoğrafçı dükkanı önüne tezgah açan Fikriderin, yanındaki tabelayla sanal takipçi, beğeni ve yorum satışı yapıyor. Yaptığı bu işten oldukça memnun olduğunu söyleyen Fikriderin, "Fenomen olmak ve ürünlerini internet üzerinde satmak isteyen birçok insanın olduğunu fark ettim ve bu tür takipçi, beğeni ve yorum satışı yapan internet siteleri gördüm. ’Neden bunu sokakta, insanların gözünün önünde yapmayayım?’ diye düşündüm. Gayet de iyi tepkiler aldım. Tabi şaşıranlar, komik ve saçma bulanlar da oluyor. Ama takipçi ihtiyacı olan birçok müşterim var." dedi.

Günde ortalama 20-30 bin arası takipçi, beğeni ve yorum satışı yaptığını belirten Fikriderin, "Aslında sokaklara yabancı değilim. Daha önce birçok kez seyyar satıcılık yaptım. İnsanlar gözleriyle gördüklerinde, yüz yüze alışveriş yaptıklarında daha mutlu oluyor. Ben de bunu gözlemledim. Özellikle genç yaştaki kişiler ve e-ticaret yapan firmalar yoğun bir şekilde takipçi, beğeni ve yorum satın alıyorlar. Farklı sektördeki birçok insana hizmet veriyorum. Benim takipçilerim gerçek. Ben insanlara dürüst oluyorum ve gerçek takipçi gönderiyorum. Tabi ki biraz düşme oluyor gönderdiğim takipçi sayısında ama genel anlamda kalıcı takipçiler, yorumlar ve beğeniler satıyorum." şeklinde konuştu.