SOMA, Sınırlı Bir Süreliğine Ücretsiz Oldu

Yeni yıla girmemize az bir zaman kala GOG, karşımıza oldukça hoş bir sürpriz ile çıktı. PlayStation 4, PC ve Xbox One platformları için geliştirilmiş olan SOMA, kısa bir süreliğine ücretsiz oldu.

Amnesia serisi ve Penumbra gibi oyunlarla adından söz ettiren Frictional Games, 2015 yılının Eylül ayı içerisinde PlayStation 4 ve PC için satışa sunduğu SOMA oyunu ile büyük sükse yapmıştı. 2017 yılının Aralık ayında da Xbox One için satışa sunulan SOMA'nın PC versiyonu, şu an için GOG üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir. Ancak elinizi biraz çabuk tutmanızda fayda var; çünkü, 30 Aralık 2018 tarihinde yeniden ücretli hale gelecek.

Fazlasıyla kafa karıştırıcı olan konusu, insanı içine çeken atmosferi ve gerilimli oynanışı sistemi ile kendisine hayran bırakan SOMA, Simon Jarrett isimli bir karakterin başından geçenleri anlatıyordu. Gizemli bir şekilde PATHOS-II isimli bir su altı araştırma tesisinde uyanan Jarrett ile bir yandan tesisin geçmişini öğrenirken, bir yandan da içinde bulunduğumuz durumu ve geleceğimize yapacağı etkiyi kavramaya çalışıyorduk.

Eğer oyunun konusu ilginizi çektiyse, şuradan ulaşmanız mümkün olacak.