Sonunda Bu da Üretildi: İntihar Makinesi

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da vatandaşlarla paylaşılması planlanan bir makine yüzünden yardım kuruluşları ayaklandı. İçine girdiği kişiyi zehirli bir gazla öldürebilen intihar makinesi, cenaze işleri fuarında sergilenecek.

Ölüm doktoru olarak da tanınan Avustralyalı Philip Nietsckhe tarafından üretilen bu araç, insanlara alternatif ölüm seçeneği sunuyor. Hiçbir şekilde acı çekmeden öldürdüğü ifade edilen cihazın içine girdiğinizde gaz salınımı yapılıyor ve dakikalar içerisinde uykuya dalabiliyorsunuz. "Sarco" adı verilen bu makineyi deneyimlemek isteyen vatandaşların olup olmayacağı ise henüz belli değil.

Önümüzdeki hafta başlayacak olan fuarda insanlarla buluşacak olan Sarco'yu denemek isteyen kişilere sanal gerçeklik gözlüğü verilecek. Böylelikle makinenin neler hissettirdiğini adım adım yaşayabilecekler. Ayrıca Nietsckhe makinenin içerisinde ölmeden önce güzel bölgeleri göstereceklerini dile getirdi. Örneğin, Sarco'nun içine giren bir kişi ölüm yerini İsviçre Alpleri veya deniz kıyısı bir yer olacak şekilde seçebilecek.

Şimdilik pek çok kişi, Sarco'nun anormal bir üretim olduğunu düşünse de üretici Philip Nietsckhe öyle düşünmüyor. Bu cihazın insanlara kolay yoldan ölümü tattıracağını ifade eden Nietsckhe, zamanla insanların alışacağını belirtiyor.