Sony Kağıttan Saat Yaptı, Tasarımda Çağ Atladı

Sony Kağıttan Saat Yaptı, Tasarımda Çağ Atladı

Sony tasarladığı e-paperwatch ürünü ile tasarımda çağ atladı. Kullanıcısının bilek hareketlerine göre renk değiştirebilen kayışı, farklı kadran modellerinin tek dokunuşla değişmesi ile son derece minimalist FES Watch beğeni topluyor.

FES Watch aslında çoktan görücüye çıktı bile. Klasik saat modellemesi ilham alınarak tasarlanmış olan ürün, kullanıcısının isteğine göre görünüşünü değiştirebiliyor. Giyilebilir elektronik ürünler kategorisine yeni bir ürün olarak sunulan FES Watch, benzerleri arasında renk ve kadran tasarımının isteğe göre değişmesiyle bir adım öne çıkıyor. 

FES Watch aslında Sony’nin e-kağıt ürün çalışmalarının bir prototipi. Ürünün ham maddesi şimdiye kadar üretilmiş tüm giyilebilir elektronik ürünlerden çok farklı bir materyalden oluşuyor.

FES Watch üzerinde sadece tek tuş bulundurduğu için çok karmaşık bir teknoloji sunmuyor. Basit bir elektronik düzene sahip olan saat bu özelliğinden dolayı çok enerji de harcamıyor. FES Watch bataryası 60 gün dayanabiliyor.

Sony bu elektronik düzeneği ve ham maddeyi kullanarak elektronik papyon, şapka, kağıt tutacağı gibi sıra dışı tasarımlar üzerinde de çalışıyor. 

Sony ve Xiaomi, Yeni Sony Televizyon Çalışmaları İçin Anlaştılar

Sony Xperia Go 8 Gb

YORUMLAR