Sony ve Nokia Sanal Gerçeklik İçin Güçlerini Birleştiriyor

Sony ve Nokia Sanal Gerçeklik İçin Güçlerini Birleştiriyor

Sony Pictures bugün itibariyle Nokia'nın bir ekibi ile sanal gerçeklik içerikleri üretmek ve dağıtmak için anlaştıklarını duyurdu. Bu ortaklık ile birlikte Sony, Nokia'nın OZO adını taşıyan sanal gerçeklik kamerasıyla birbirinden sürükleyici içerikler üretecek. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Sony'de ev ve eğlence ürünlerinin satışlarından sorumlu Pete Wood, "Biz sanal gerçeklik deneyimini artırmak, pazarı geliştirmek, üretim ve dağıtım serüveninde bir ölçek oluşturmak için Nokia gibi teknoloji şirketleriyle yaptığımız ortaklıkların kritik olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Geçtiğimiz yıl OZO adı verilen sanal gerçeklik kamerasını piyasaya süren Nokia'da oldukça iddialı. Zira bu kamera Samsung Gear gibi basit bir kamera değil ve 45 bin dolarlık fiyat etiketine sahip. Bu noktada Sony ve Nokia ortalıklığından çok profesyonel çalışmaların çıkacağını öngörebiliriz. Ayrıca bu kameranın özelliklerini geliştirmek için de binlerce dolar harcanacağı düşünüldüğünde, bu ortaklıktan büyük bir şeyler bekleyebiliriz. 

Nokia D1C Akıllı Telefon Görüntüleri, Özellikleri ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Sony, PS4 Pro'yu Naklen Yayında Un Ufak Etti!

YORUMLAR