Sosyal Ağlardan Bir Yıldız Daha Kayıyor

Sosyal Ağlardan Bir Yıldız Daha Kayıyor

2009 yılında Facebook tarafından satın alınan FriendFeed internet üzerindeki ömrünü doldurdu. Servisin 9 Nisan itibarıyla kapatılacağı resmi sayfalarında duyuruldu. 2009 yılından bu yana FriendFeed kullananlar varsa bu haber biraz üzücü olabilir. FriendFeed 10 Mart itibarıyla artık üye kabul etmeyecek. Ancak var olan kullanıcılar 9 Nisan tarihine kadar siteyi kullanmaya devam edebilecekler. 9 Nisan’da FriendFeed sunucuları tamamen kapatılacak.

2009 yılında Facebook FriendFeed’i 50 milyon dolara satın almıştı. 5 senedir hiçbir gelişme kaydetmeyen FriendFeed’in kullanıcı sayısı da son derece düşük seviyelerde devam ediyordu.  

FriendFeed bir süre Türkiye’de de denenmiş ve sevilmişti, ancak sosyal ağların çeşitlenmesi ve mobil sosyal etkileşimin hızla yayılması FriendFeed’in bu akıma ayak uyduramamasıyla çöküşünü de başlatmış oldu.  Gerçek zamanlı bir haberleşme sitesi olan FriendFeed internet üzerinde keşfedilen her şeyi paylaşabildiğimiz ve aynı ilgi alanlarına sahip kişileri kolayca bulabildiğimiz bir servisti. FriendFeed Facebook, Twitter gibi başka sosyal ağlarla da entegre olabiliyordu.

Microsoft Yammer ile İşiniziSosyal Ağlar Üstünden Yapın

Çektiğiniz Selfieler Sizi Sosyal Medyada Nasıl Tanımlıyor?

Neydiler, Ne oldular? Sosyal Medyanın Büyük Transformasyonu

YORUMLAR