Spider-Man: Homecoming 2’nin Kötü Adamı Jake Gyllenhaal Olabilir

 Spider-Man: Homecoming 2’nin Kötü Adamı Jake Gyllenhaal Olabilir

Hollywood’un en başarılı isimlerinden ABD’li aktör Jake Gyllenhaal, Spider-Man evreninin yeni kötü adamı olabilir. 

The Hollywood Reporter' ın sayfalarına taşıdığı habere göre, Spider-Man’in yaratıcıları Stan Lee ve Steve Ditko tarafından 1964 yılında çizgi roman serisinde tanıtılan Mysterio, Jake Gyllenhaal’ın oyunculuğuyla hayat bulabilir.

Marvel ve Sony ortaklığıyla çekilen Spider-Man: Homecoming, dünya çapında 880 milyon dolar hasılat toplayarak, rekor kırmış ve diğer tüm Spider-Man filmlerini geride bırakmıştı.

İngiliz oyuncu Tom Holland’ın hayat verdiği örümcek adamın yeni düşmanı ise Mysterio olacak. Marvel Sinematik Evreni'nde başka bir dönemin kapısını aralayacak olan Spider-Man: Homecoming 2’nin kötü adamı için Jake Gyllenhaal sesleri yükseliyor.

Mysterio

Spider-Man evreninin ikonik kötüsü Mysterio ya da gerçek adıyla Quentin Beck, aslında bir özel efekt uzmanı. VFX sanatçılığında uzman olan Quentin, hipnoz ve psikiyatri alanlarında da yeteneklerini suç işlemek için kullanınca karşısında Spider-Man’i bulunuyor. 

Esasen Gyllenhaal'ın Spider-Man evreniyle ilişkisi çok önceye dayanıyor. Tobey Maguire’in orijinal Spider-Man (2002) üçlemesinde Gyllenhaal ismi gündeme gelmiş. Maguire, serinin ilk filminin ardından çekimler sırasında belini incitiyor ve iyileşmediği takdirde yerine Gyllenhaal’ın geçeceği konuşuluyor. Ancak ne var ki, Maguire geri dönmeyi başarıyor. Haliyle Gyllenhaal’ın ‘Peter Parker’ hayalleri de suya düşüyor.

New York ve Londra’da geçeceği açıklanan Spider-Man: Homecoming 2'nin çekimleri Temmuz ayında başlayacak. Yönetmen koltuğunda Jon Watts’ın oturduğu filmin senaryosunu Chris McKenna ve Erik Sommers kaleme alıyor.

Sony ve Marvel’ın ortaklığında çekilecek olan Spider-Man: Homecoming 2, 5 Temmuz 2019 tarihinde vizyona girecek.