Spotify Kullanıcıları Dikkat! Hesap Bilgileriniz Tehlikede Olabilir

Spotify Kullanıcıları Dikkat! Hesap Bilgileriniz Tehlikede Olabilir

Geçtiğimiz günlerde 30 milyon kullanıcı sayısını geçmeyi başaran ve dünyanın en büyük dijital müzik servislerinden birtanesi olan Spotify'ın güvenlik açığı yaşadığı ortaya çıkmış durumda. Spotify Premium kullanıcılarından bazılarının e-posta adresleri ve şifrelerini açığa çıkaran bu sorun şu an için yüzlerce kullanıcıyı etkilemiş durumda.

E-posta ve şifreler dışında ülke, hesap türü ve hesap yenileme tarihlerinin de sonradan ortaya çıktığı bu güvenlik açığı henüz tüm Spotify kullanıcıları etkilememiş durumda fakat aktif olarak Spotify kullanıyorsanız şifrenizi değiştirmenizde fayda var.

Spotify yaptığı açıklama ile sistemlerinin hacklendiğini reddetmiş olsa da, bazı internet siteleri üzerinde paylaşılan Spotify kullanıcı adı ve şifrelerinin doğru olduğu da ortaya çıkmış durumda. Henüz ortaya çıkan verilerin hangi yolla elde edildiği ortaya çıkmamış durumda. Spotify tarafından yapılan açıklamanın devamında "Bu tür gerekli güvenlik önlem ve kontrollerinin sürekli  taraflarınca yapıldığı ve böyle önemli bir açık olması durumunda kullanıcılarını şifrelerini değiştirmeleri için uyaracaklarını" dile getirdiler.

Yaşanan güvenlik sorunu Spotify kaynaklı mı yoksa kullanıcıların hatasından dolayı mı henüz netlik kazanmamış olsa da Spotify kullanıcısıysanız birkaç dakikanızı ayırarak şifrenizi değiştirmeniz güvende olmanızı sağlayacaktır.

YORUMLAR