Star Wars Episode VII: Güç Uyanıyor'un Korsan Kopyası 12 Saatte İndirme Rekoru Kırdı

Star Wars Episode VII: Güç Uyanıyor'un Korsan Kopyası 12 Saatte İndirme Rekoru Kırdı

Star Wars: Güç Uyanıyor, uzun yıllar süren bir bekleme süresinin ardından vizyona girmiş ve büyük bir gişe başarısı yakalamıştı. Yakın zaman sonra Blu-Ray ve DVD olarak da yayınlanacak olan film, şimdiden internete düştü ve indirme rekorları kırmaya başladı.

Boxoffice sıralarını altüst eden ve yapımcısına milyar dolarlar kazandıran Star Wars Episode VII: The Force Awakens, ilk 6 filmin ardından yeni bir hikayenin başlangıcını yapmıştı. Genişletilmiş evrenden koparak, kendine ait başka bir evren kurma amacıyla yola çıkan film, eleştirmenlerden de tam not almayı başarmıştı. Filmi sinema salonlarında tekrar tekrar izleyen bir hayran kitlesine sahip olan Star Wars serisi, böylesine hayranlarını üzmemek için yakın zaman sonra disk formatında satılacak.

The Force Awakens'ın Blu-Ray ve DVD formatında mağazalarda yer bulacağı tarih, daha önce 5 Nisan olarak açıklanmıştı. Satış tarihi için herhangi bir değişiklik olmadı; ama internet korsanları filme daha önceden ulaşıp, internete yüklemeyi başardılar. Filmin sinema perdesinden yasa dışı olarak çekilen görüntüleri, hali hazırda internet sitelerinde dolaşıyordu. Fakat yüksek kaliteli halinin çeşitli sitelere düşmesiyle, tam bir "Star Wars'a hücum" çılgınlığı başladı.

Disney tarafından açıklanan rakama göre filmin korsan versiyonu 12 saat içinde 250,000 kereden fazla indirildi. Hali hazırda bu kopyaya karşı hukuki bir savaş başlatan Disney, onlarca sitenin kapatılması veya erişe engellenmesi için başvurularını yapmış durumda. 

Star Wars Filminde Projektör Arızalanınca Seyirciler Çıldırdı

Star Wars Hayranı Adını Darth Vader Olarak Değiştirdi


YORUMLAR