Steam'de Artık Türk Lirası ile Alışveriş Edebileceksiniz!

Steam'de Artık Türk Lirası ile Alışveriş Edebileceksiniz!

Eğer sıkı bir oyuncuysanız size güzel bir haberimiz var. Valve firmasının oldukça yüksek başarıya sahip olan oyun platformu Steam için büyük bir yenilik yapıldı. Daha önceden de haberini verdiğimiz üzere Steam'in Türk Lirası'na geçiş yapacağı bilgisi paylaşılmıştı. İşte bu bilgi sonunda uygulamaya döküldü ve Steam'de resmi olarak Türk Lirası'na geçildi.

Steam üzerinde dönem dönem büyük indirim kampanyalarına tanık olmaktaydık. Bu kampanyalarda popüler olan oyunlarda yüzde 90'a varan indirimlere de denk geliyorduk. Fakat kredi kartınız yurtdışı işlemlere kapalıysa bu kampanyalarda bu büyük indirimlerden faydalanarak oyun satın alma işlemlerini gerçekleştirmek mümkün olmamaktaydı. İşte artık bu tür problemler ortadan kalkıyor.

Steam üzerinde yapacağınız alışverişlerde ülkemizde hizmet veren hemen hemen her bankanın kartlarını kullanabileceksiniz. Bunun yanında PTT üzerinden alışveriş yapabiliyorsunuz. Eğer kredi kartı sahibi değilseniz Turkcell'in mobil ödeme seçeneği hoşunuza gidecektir.

Steam'de karşımıza çıkan bu son yeniliğin kısa bir süre sonra düzenlenecek geleneksel Steam Cadılar Bayramı indirimi öncesi uygulanması güzel bir gelişme. Bu sene oynamayı istediğimiz birçok güzel oyunu indirimli olarak satın alabileceğiz. Steam yazılımını indirmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

Uzay Simülasyonu Space Engineers, 1 Milyon Kopya Satışa Ulaştı

YORUMLAR