Steam'e Türk Lirası Desteği Geliyor

Steam'e Türk Lirası Desteği Geliyor

Valve, 2014 yılı başlarında yaptığı bir konferansta farklı ülkeler için Steam para birimi desteği geleceğinin ilk sinyallerini vermişti. Bu para birimleri destekleri içerisinde TL'de bulunyuordu ve bu desteğin geliş tarihi yaklaşık olarak Ekim ayının sonlarında bekleniyordu. Bugün Valve destek ekibidinden aldığımız e-posta ile TL para biriminin Steam'e geliş tarihi 21 Ekim olarak kesinleştiğini gördük.

Milyonlarca oyuncunun hem ücretli, hem de ücretsiz tam versiyon oyunlar ile birlikte yeni çıkacak oyunların demolarını oynama fırsatı bulduğu oyun platformu Steam üzerinde yapacağınız harcamalar 21 Ekim'den itibaren TL olarak gerçekleşecek. Peki Steam hesabında bulunan bakiyem ne olacak derseniz, 21 Ekim'de piyasa koşullarına göre belirlenen bir kur oranında sahip olduğunu Amerikan Dolar'ları Türk Lirası'na dönüşecek.

Steam hesabınızda ne kadar bakiye olduğunu öğrenmek için Steam istemcinizden veya Steam'in internet sitesine hesap bilgileriniz ile giriş yaparak kontrol edebilirsiniz. Dönüşüm oranını da bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Bir çok Türk oyuncunun bulunduğu Steam platformunun Türk Lirası desteğine sahip olacak olması gayet sevindirici. Artık Türk kullanıcılar kendi para birimleri ile oyunlar satın alarak, satın alma işlemlerinden önce gereksiz dönüştürme işlemleri yapmaktan kurtulacak.

Steam'in Türk Lira'sı ile ilgili desteği hakkında görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz. Haberimizin arkadaşlarınızın da ilgisini çekeceğini düşünüyorsanız Facebook, Twitter yada G+ üzerinden paylaşabilirsiniz.

Gran Turismo 7, PlayStation 4 İçin Sonunda Açıklandı

YORUMLAR