Steam'in Canlı Yayın Servisi Çalışmaya Başladı

Steam'in Canlı Yayın Servisi Çalışmaya Başladı

En büyük dijital oyun dağıtıcısı olan Steam, kısa bir süre önce oyuncular için canlı yayın servisi üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Canlı yayın anlamına gelen Broadcasting adlı servis sayesinde oyuncular Steam üzerinden canlı yayın yapabilecek veya izleyebilecekler.

En büyük oyun canlı yayın platformu Twitch’e rakip olan Steam, hali hazırdaki kullanıcılarına ikinci platforma gitmeden canlı yayın yapma imkanı vererek Twitch’e açıkça meydan okuyor. Şimdilik sadece Windows işletim sistemi kullanan oyuncuların canlı yayın yapabildiği sistemi, Linux ve MacOS kullanıcıları sadece izlemek için kullanabiliyor. Çok kısa bir zamanda diğer işletim sistemlerinde de kullanılacak canlı yayın, istenirse herkese açık veya özel olarak yapılabilecek. Ayarlardan, yapılacak yayının çözünürlüğünün seçip, yayına başlama komutu vermek canlı yayın için yeterli oluyor.

Geçtiğimiz günlerde Twitch’i Amazon’un alması, DailyMotion’ın oyunculara özel canlı yayın servisini duyurması gibi gelişmeler oyun canlı yayınlarının ne kadar değerli olduğunu gösteriyor. Tüm bu olanlar tarafında Google ise Youtube ile bir atakta bulunmadan bekliyor. Bakalım Steam’in canlı yayın servisi Twitch kadar başarılı olabilecek mi?

League of Legends Türkiye Sunucusuna Geçişler 1 Ay Boyunca Ücretsiz 


YORUMLAR