Steam'in İlk Bilim Kurgu Filmi Rakka Yayınlandı!

Steam'in İlk Bilim Kurgu Filmi Rakka Yayınlandı!

Geçtiğimiz haftalarda sizlerle haberini paylaştığımız Steam'in ilk bilim kurgu filmi Rakka nihayet yayınlandı.

22 dakika uzunluğa sahip olan Rakka, District 9 gibi başarılı yapımlara imzasını atmış Neill Blomkamp tarafından yönetiliyor. Blomkamp'ın bu kısa filmi televizyonlarda veya beyaz perdede yayınlamak yerine Steam ve YouTube üzerinde yayınlama kararı almasının sebebi ise oldukça ilginç. Günümüz film endüstrisine eleştirel bir şekilde yaklaşan yönetmen, bu kararının bitmek bilmeyen devam filmlerini ödüllendiren bir sistemde yaratıcı kalabilmek adına alınmış bir karar olduğunu ifade ediyor.

Ortaya çıkan sonuç olan Rakka ise görsel olarak bir hayli çekici olan bir film. Kısa filmde 2020 yılında geçen bir hikaye konu alınıyor. Kendilerine has teknolojiye sahip olan uzaylılar dünyayı istila ediyor, insanları köleleştiriyor ve atmosferi yeniden şekillendirerek dünyayı yaşanamayacak hale getirmeye başlıyor. Rakka'da bu olayların nasıl gerçekleştirildiği özetlenirken, insanların nasıl direnişe geçtiği anlatılıyor ve uzaylılardan kaçabilmiş bir köle olan Amir'in macerası aktarılıyor.

Neill Blomkamp, bu film için alacakları desteğe bağlı olarak Rakka'nın devam bölümlerinin gelebileceğini veya Rakka'yı uzun metrajlı bir filme dönüştürebileceklerini de dile getirmekte. Kısa filmin oldukça sürükleyici bir film olduğunu belirtmekte fayda var. Yukarıda paylaştığımız Steam ve YouTube bağlantılarını kullanarak filmi ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

Steam Üzerinde İlk Bilim Kurgu Filmi Yayınlanacak

YORUMLAR