Stephen Hawking'den İnsanlığa Önemli Uyarı

Stephen Hawking'den İnsanlığa Önemli Uyarı

Ünlü fizikçi Stephen Hawking Norveç'te katıldığı festivalde insanlar için korkutucu bir haber verdi. Hawking'e göre kısa süre sonra dünya yaşanamayacak kadar kötü bir yer olacak. Bu yüzden uzayda koloni kurmaya başlanmalı ve diğer gezegenler keşfedilmeli.

Yıllar geçtikçe daha da yaşanamaz haline gelen dünyamız için Stephen Hawking, insanların bu büyük tehditi küçümsememesi gerektiğini belirtti. Şu an belki hayat güzel olabilir ama ilerleyen yıllarda filmlerde izlediklerimizi tecrübe edebileceğimizi ve buna "dur" diyemeyeceğimizi de söyledi.  10 yıl içerisinde Mars'a gidilmesinin, 30 yıl içerisinde de Ay'a bir uzay üssü kurulmasının artık bir zorunluluk haline geldiğini vurgulayan Hawking, bunun en büyük sebebi olarak Dünya'nın olumsuz iklim değişikliğine uğruyayacak olmasını işaret etti

''Burada yaşayabilecek az zamanımız kaldı. Artık yaşanacak farklı Dünyalar bulmalıyız.'' sözleriyle insanlara korku aşılayan Hawking, ''Bunun her ne kadar ürkütücü olduğunu bilsem de olacaklar bu yöndedir.'' sözleriyle aslında bizim ne hissettiğimizi de anlamış olmalı. 

Kısa süre içinde başka gezegenlere açılarak keşifler yapılmazsa insanoğlu ve dünyanın yok olmaya yüz tutacağını bildiren fizikçi, gerçekten bize de önemli mesajlar veriyor. Umarım ki, insanlık için gerekli tedbirler alınır.

Stephen Hawking: Dünya 100 yıl içinde yok olacak

Stephen Hawking Uzay Yolcusu Oluyor!

YORUMLAR