Stres Çarkı İle Overwatch Oynadı!

Eğer Overwatch oynamakta usta olduğunuzu düşünüyorsanız, bir saniye düşünmenizde fayda var. Rudeism adlı Overwatch oyuncusu kendi hazırladığı stres çarkı içeren özel düzenekler Overwatch oynamayı ve rakiplerini öldürmeyi başardı.

Bilgisayarlarımız üzerinde klavye ve fare ile, oyun konsollarında ise kontrol cihazları yardımıyla Overwatch oynamaktayız. Klavye ve fare, hassasiyet, isabet oranı ve kolaylık açısından en verimli kontrol çözümü olarak görülüyor ve profesyonel Overwatch oyuncuları, diğer FPS oyunlarında olduğu gibi klavye ve fare kullanıyorlar.

Herkesin klavye ve fare ile Overwatch oynayabileceğini ve başarılı olabileceğini düşünen ve kalabalıktan sıyrılmak isteyen Rudeism, stres çarkları kullanarak hazırladığı düzenek ile diğer Overwatch oyuncularına meydan okudu ve skor yapmayı başardı. Rudeism'in kurduğu sistemin nasıl işlediğini aşağıdan görebilirsiniz:

Rudeism, bir devre kartının üzerine geniş bir tahta panel yerleştirmiş ve bu panelin üzerine hareket algılamaya ve bu hareketi devre kartına iletmeye yarayan dönüştürücüler koymuş. Dönüştürücülerin üzerine de stres çarkları oturtulunca sistem son halini almış. Sistemde 2 stres çarkı W,A,S,D tuşlarının kullanımını, 2 stres çarkı kamera yönetimini ve bir stres çarkı da fare tuşlarının kullanımını sağlıyor. Rudeism, kendi sistemiyle maçlara katılarak Genji karakteriyle rakipleriyle çarpışıyor ve yukarıda görüldüğü gibi rakiplerini vuruyor.

Bu sistem, Rudeism'in geliştirdiği tek alternatif sistem de değil. Kahramanımız daha önceden de muzlar(evet, bildiğimiz muz) kullanarak Overwatch oynamayı başarmıştı.

YORUMLAR