Super Mario Run, Android'e Ne Zaman Gelecek? İşte Detaylar

Super Mario Run, Android'e Ne Zaman Gelecek? İşte Detaylar

Nintendo’nun ilk normal mobil oyunu olan Super Mario Run, iPhone ve iPad cihazlar için yayınlanalı neredeyse bir hafta kadar oluyor. Ancak Android platformunun bu oyundan mahrum kalmış olması Android cihaz sahiplerinin canını sıkıyor.

Aslında çok da fazla isyan etmemek lazım. Hatırlarsanız Super Mario Run zaten Apple iPhone Ekinliğinde tanıtılmış ve bir iPhone – iPad oyunu olacağını o zaman duyurmuştu. İlk olarak iOS cihazlara çıkan oyunların ne zaman Android platformuna servis edileceği sorusu şimdi Super Mario Run için de geçerli.

Super Mario Run Oyununun Bir Android Sürümü Olacak mı?

Nintendo’nun Google ekosistemini es geçerek doğrudan iOS platformu için çıkmış olması aslında çok şaşırtıcı değil. Nintendo donanım ve yazılım olarak kendi ürettiği her şeyin üzerine titreyen bir şirket. Bu konuda oldukça titiz bir yayılma politikası var. Android kadar yayılımcı olmayan, işletim sistemi olarak daha derli toplu ve güvenli olan iOS sistemini seçmesi son derece doğal.

Super Mario Run Oyununun Bir Android Sürümü Henüz Yok. Aramayın!

Eğer meraklı biriyseniz, çoktan web sitelerinde Super Mario Run APK dosyasını aramışsınızdır. Muhtemelen bir şeyler bulacaksınız ama bizden söylemesi, o dosyaların tamamı sahte. Dolayısıyla Android cihazlarınızı kötü amaçlı yazılımların esiri haline getirebilirsiniz. Ayrıca iOS emülatörleri de pek güvenli sayılmaz, bu seçeneği de düşünmemenizi tavsiye ederiz.

Yine Soruyoruz! Super Mario Run Android’e Çıkacak mı?

Evet, bir Super Mario Run oyunu Android platformundaki Nintendo severler için çıkacak. Bu kesin, ancak oyunun ne zaman Android platformuna geleceği çok kesin değil. 206 yılında Android işletim sahibi Mario severler pek heyecanlanmasın. Önümüzdeki 10 gün içinde Super Mario Run cihazlara gelmeyecek. Ancak oyunun 2017 yılının ilkbaharına doğru Android için çıkacağı söyleniyor.

Neden Bu Kadar Bekliyoruz?

Android cihazların o kadar çok sürümü var ki, uygulamayı geliştirmek ve adapte edebilmek oldukça zor. iOS gibi olmayan ve bir marka için farklı sürümler gerektirecek şekilde ayarlanması gereken Super Mario Run’ın Android’e gelmesini bu yüzden biraz daha beklemek zorundayız. Bu arada Nintendo'nun ücretsiz bir Super Mario Run sürümü Android için de olmayacak. Oyun içi satın alma sisteminin de iOS'tan farklı olabileceğini düşünürsek boşuna bekliyor olmayacağız. 

Super Mario Run Çıktı, Hemen İndirin!

YORUMLAR