Süper Mikrodalga Fırınlar Geliyor

Süper Mikrodalga Fırınlar Geliyor

Bir mikrodalgadan en fazla ne beklersiniz? Sadece yemek ısıtmasını ve işini bitirdikten sonra ötmesini öyle değil mi? Artık, yakın gelecekte mikrodalgalar ısıttığınız yemeğin kalorisini bile ölçebilecek. 

Teknoloji çok fazla mı ileri gidiyor sizce? Bize soracak olursanız, gerekli gereksiz her şeyde teknolojik bir unsur ortaya çıkıyor artık. İşin güzel yanı ise bunların hepsinin şaşırtıcı ve ilgi çekici olması. GE (General Electric) bu yeni tasarımıyla bu aralar gündemde.

Yeni tasarım, az evvel de söylediğimiz gibi mikrodalgaya koyduğumuz yemeğin kalorisini hesaplayabilen türden. Firmanın Araştırma ve Geliştirme departmanı ise şu an bu mikrodalga için bir prototip hazırlamış durumda ve bunu yakında yayınlamayı düşünüyorlar.

Peki ya bu sistem nasıl çalışacak? Yemeğin kalorisini ölçen mikrodalga fırın, akıllı telefonlarımıza yüklediğimiz yardımcı program sayesinde bizlere bilgileri gönderecek, biz de ne kadar kalorili bir yemek yediğimizi ya da yemeye hazırlandığımızı bileceğiz. 

Tabii ki yine akıllı telefonlarımızla yapıyoruz bunları. Her teknolojik konuda artık akıllı telefonlarımız yanımızda olmalı bize kalırsa. Detayları takip edeceğiz. 

Nexus 5 Bilinmeyen Gizli Özellikleri ve İpuçları.

YORUMLAR