Swatch 6 Ay Durmaksızın Çalışacak Akıllı Saat Yapıyor

Swatch 6 Ay Durmaksızın Çalışacak Akıllı Saat Yapıyor

Swatch, 6 ay boyunca kullanılacak akıllı saat modeli üzerinde çalıştığını açıkladı. Swatch’un yeni ürünü, hareket ve güneş enerjisiyle gün içinde sürekli şarj olacak.

Akıllı saatlerin en büyük derdi, 1 günden az süren pil ömürleri. Ancak Swatch'tan kullanıcılarını sevindirecek bir haber geldi. Şirketin CEO'su Nick Hayek bir İsveç ‘te bir gazeteye verdiği röportaj sırasında yaptığı açıklamada, yeni nesil Swatch akıllı saatin pil ömrünün 6 ay olacağı duyurdu.

Ancak Swatch’ın 6 aylık pil ömrünü mevcut bataryalar ile sağlaması mümkün değil. Şirketin yeni bir batarya teknolojisi ürettiği yönünde iddiaları var. Ama en akla yatan teori, akıllı saatin hareket ve güneş enerjisi ile gün içinde sürekli şarj edileceği. Nick Hayek bu konuda herhangi bir bilgi vermedi. Yani bu hala bir sır.

Öte yandan Swatch ‘un henüz satışa çıkacağı tarih ve fiyatı hakkında bir bilgi de verilmedi. Ürünün vaat edildiği gibi bir kullanım sunması durumunda rakiplerini geride bırakabileceği belirtiliyor. Çünkü Apple Watch ve Android akıllı saatler ortalama 18 ile 24 saatlik bir kullanım süresi sunabiliyorlar.

Sizi Sakinleştirecek Bir Akıllı Saat: Emvio

5 Dakikada Şarj Olan Akıllı Saat Geliyor

Alcatel'den iOS ve Android Cihazlarla Uyumlu Akıllı Saat

YORUMLAR