Teknoloji Sevmeyen Adam Kendine Buharlı Motosiklet Yaptı

Teknoloji Sevmeyen Adam Kendine Buharlı Motosiklet Yaptı

Hollanda’da Rosmalen kentinde yapılan bir motosiklet fuarında Black Pearl isimli bir motor dikkatleri çekti. Motor son model yüzlerce motorun yanında duran buharlı bir araçtı ve yoğun ilgi görüyordu. İşte hikayesi.

Fuarda Black Pearl’ü Karayip Korsanları kahramanı Kaptan Jack Sparrow’un hemen yanında durduğu posterlerle tanıtan aracın sahibi Rene van Tuil, bu aracın Sparrow’a daha çok yakıştığını düşünüyor.

Aslında Black Pearl eski ve hurdaya çıkmış bir lokomotifin tamamen minimize edilmiş hali. Son derece detaylandırılmış bir buharlı motosiklet olan Black Pearl fazla hız yapamıyor. Hatta galiba hiç hız yapmıyor. Sadece sakin sakin ‘çuf-çuf’ ederek yolda ilerliyor. 2001 yılında benzer bir tasarım 'Hurda Tren Bisikleti' adıyla ABD’de de denemişti. Ancak tasarım asla hayata geçmemiş sadece kağıt üzerinde kalmıştı.

Bu işe neden giriştiği sorulduğunda ise Rene van Tuil, ‘Teknolojiyi pek çok açıdan faydalı bulsam da ısınamıyorum. Bazen oturup mekanik tasarımların mantığını üretmek ve hayata geçirmek hoşuma gidiyor. Black Pearl’de böyle bir çalışma seansının ürünü’ diyor. 

Sizi Black Pearl’ün videosuyla baş başa bırakıyoruz. 

Skully, Android Bazlı Motosiklet Kaskı Olarak Karşımıza Çıkıyor

Tam Fonksiyonel TRON Motosikleti Açık Artırmada

YORUMLAR