Telegram'a Anket Özelliği Geldi!

Anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp'ın en büyük rakipleri arasında yer alan Telegram, bugün getirdiği yeni özellik ile kullanıcılara grup üzerinde anket yapmayı kullanıma sundu. Artık kullanıcılar Telegram'da gruplar üzerinde anket yapabilecekler. Yapılan anketlerin sonuçları gizli tutuluyor böylelikle anketlere olan ilginin daha da artırılması planlanıyor.

Şirketten yapılan açıklama sonrasında kullanıcıların sohbet ederken diğer bir yandan da anket oluşturabilmesi oldukça büyük dikkkat çekti. WhatsApp'da olmayan anket özelliği ilerleyen günlerde başka bir isimle Whatsapp'a gelir mi orasını bilmek zor ancak Telegram'a gelen anket özelliğini kullanıcılar tarafından sevilmişe benziyor. Özellikle oylama yapılırken anonim cevaplar verilmesi ve kimin ne cevabı verdiğinin bilinmemesi çok iyiye yorumlanıyor.

Telegram Anket Özelliği Nasıl Kullanılır?

Çok basit; Telegram'ı Play Store ya da App Store üzerinden güncelledikten sonra gruplarda anket açma özelliğine sahip olacaksınız. Anket açmak için de sağ alt köşede bulunan sesli mesaj özelliğinin hemen yanındaki ataça dokunduktan sonra açılan sekmeden anket (poll) yazan yere tıkladığınızda question yani soru yazan yere sorunuzu option yazan yere de şıkları yazıp sağ üst köşeden kaydederek anketi gruptaki diğer kulllanıcılara açmış oluyorsunuz.

Sizler yeni gelen anket özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Telegram'ı kullanıyormusunuz? Yorumlarda görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.