Temmuz Ayında Xbox One, PlayStation 4'ten Daha Çok Sattı

Temmuz Ayında Xbox One, PlayStation 4'ten Daha Çok Sattı

2013 yılından beri piyasada olan Microsoft üretimi Xbox One konsolu, Sony'nin PlayStation 4'üne rakip olmuş fakat sürekli gerisinde kalmıştı. 2016'nın Temmuz ayı için gelen satış raporlarına göre ise durum bu ay için tersini gösteriyor.

NPD ve Microsoft'un raporlarına göre 2016'nın Temmuz ayında Amerika Birleşik Devletleri'nde en çok satan konsol Xbox One oldu. Geçtiğimiz aylarda yapılan indirim sonucu konsolun 250$'a düşmüş olması da bu başarıda büyük bir etken olarak görünüyor. Ülkemizde ise 500GB'lık bir Xbox One'ın şu anki fiyatı 1.200TL civarında. Ayrıca yetkililerin açıklamalarına göre Xbox One'da oyuncuların toplam oyun saati son 12 ay içerisinde artarak 1.55 milyar saate ulaşmış.

2 Ağustos tarihinden itibaren satışa çıkan yeni Microsoft konsolu Xbox One S de bu başarıyı devam ettirecek gibi görünüyor. Çünkü gelen bilgilere göre Microsoft taleplere yetişmekte zorlanıyor ve İngiltere'de Xbox One S'in stokları şimdiden tükenmiş durumda. 25 farklı ülkede satılmakta olan Xbox One S'in satış rakamlarını ise önümüzdeki haftalarda görebileceğiz. Xbox One S'in 2TB'lık versiyonunun ülkemizdeki satış fiyatı ise 2.599TL olarak belirlenmiş.

Xbox One S Türkiye'de Satışa Sunuldu, İşte Tüm Ayrıntılar!

Xbox One S'in Gears of War 4 Temalı Versiyonu Duyuruldu

Sony'nin Xbox One S'e Cevabı Eylül'de Geliyor

YORUMLAR