Tesla'ya Dişli Bir Rakip Geliyor: Faraday Future

Tesla'ya Dişli Bir Rakip Geliyor: Faraday Future

Elektrikli otomobilin devlerinden sayılan Tesla sınıfında lider olarak görülüyor. Son gelen haberlere göre ise CES 2016'da Faraday Future adında bir araç Tesla'ya sağlam bir rakip gelecek.

Elektrikli otomobil dendiği zaman akıllara ilk gelen Elon Musk'ın Tesla'sına CES 2016 fuarında sağlam bir rakip gelecek. Faraday Future adını alacak olan bu araç Tesla'nın işini zora sokacak gibi görünüyor. Fütürist çizgileri olan Faraday Future gelecek yılların hakkında en çok konuşulan elektrikli arabası olabilir. 

Otomobil sektörü artık çevreye ve bütçeye  zararı olmayacak arabalar üretimine doğru kayıyor. Bu amaç doğrultusunda her firmanın birer hibrit ya da elektikli aracı bulunuyor. Bu amaca fazla bağlanan Elon Musk ise en başından beri kendini elektrikli araba üretiyor. Tesla adını verdiği bu araba şu ana kadar rakipsiz olarak gösteriliyordu ve gerek tasarım gerekse doğaya zarar vermemesinden dolayı adından çok söz ettirdi. Geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yayınlanan bir videoda ise Tesla'ya rakip olabilecek bir aracın kısa fragmanı yayınlandı.

Yukarıda izlediğiniz videoda gördüğünüz araç, geçen yıl California'da kurulan bir firmanın ilk aracı. Doğaya fazlasıyla önem veren firma, 1 milyar dolarlık yatırım ile tamamen güneş enerjisiyle çalışan bir fabrika kurmuş. 4 Ocak CES 2016'da tanıtacakları Faraday Future için ise oldukça gösterişli bir video hazırlamışlar. Bu aracın Tesla karşısındaki başarısı ise ilerleyen günlerde görülecek. 

Tüm CES 2016 Haberleri için Tıklayın

YORUMLAR