The Walking Dead Final Sezonunun Son Bölümü için Tarih Sızdırıldı

Telltale Games tarafından 2012 yılında başlatılan The Walking Dead macerası, final sezonu ile bu sene içerisinde sona erecek. Bizler için her anlamda duygusal bir şekilde veda edeceğimiz final sezonunun üçüncü bölümü, bugün itibarıyla yayınlandı. Görünen o ki, dördüncü bölüm de 26 Mart 2019 tarihinde yayınlanacak.

The Walking Dead oyun serisinin final sezonu, ikinci bölüm sonrasında yaşanan fırtınalı dönemin ardından bugün Broken Toys adıyla yayınlanan üçüncü bölüm ile devam ediyor. Telltale Games stüdyosunun kapanışının ardından, Skybound Games, Epic Games tarafından uzatılan yardım eli ile The Walking Dead geliştirici kadrosunun büyük bir bölümünü bir araya getirmeyi başarmıştı. Büyük bir sabırsızlıkla beklenen üçüncü bölüm ise önemli ölçüde tamamlanmış olduğu için fazla gecikmemişti. Peki final sezonunun dördüncü bölümü ile ne zaman buluşacağız?

Bildiğiniz gibi dördüncü bölüm ile ilgili olarak bu zamana kadar herhangi bir sızıntı yaşanmamıştı. Haliyle çıkış tarihi de dahil herhangi bir şeyden haberimiz yoktu. Ancak çıkış tarihi ile ilgili bir sızıntı yaşandı. Hem de hiç de beklenmedik bir yerden geldi: Final sezonunun oyun içi bölüm menüsünden.

Sizin de yukarıda gördüğünüz üzere, Take Us Back adı altında yayınlanacak olan kapanış perdesi, 26 Mart 2019 tarihinde yayınlanacak. Görünürde böyle ama şunu da unutmamak gerekir ki, şimdilik herhangi bir resmi duyuru yapılmış değil. Resimde görülen çıkış tarihi, sonradan değiştirilebilir. Ne var ki dördüncü bölüm ile ilgili olarak bazı ses çalışmalarının tamamlanmış olduğunu hesaba katacak olursak, bir ihtimal değişmeyebilir. Değişse de çok fazla ileri atılacağını sanmıyoruz. Bekleyip, göreceğiz.