The Witcher 3: Wild Hunt Düşman ve Dövüş Detayları

The Witcher 3: Wild Hunt Düşman ve Dövüş Detayları

Ünlü RPG serisi The Witcher’ın yeni oyunu The Witcher 3: Wild Hunt için yeni detaylar geldi. Oyunun yapımcılarından Pawel Sasko bu kez oyundaki düşmanlardan ve oyunun dövüş sisteminden bahsetti.

Pawel Sasko, “Oyunumuzda boss’lar bulunmayacak, ama hikaye boyunca bir sürü devasa rakiple ve önemli düşmanlarla karşılaşacaksınız. Her birinin kendine özel yetenekleri ve saldırıları olacak, ancak The Witcher 2’dekinin aksine, bu sefer her şey RPG sistemine dayanacak,” dedi. Ayrıca Sasko, hayranlarından aldıkları geri dönüşleri dinlediklerini ve bu sayede boss savaşları için tamamıyla yeni mekanikler eklemenin iyi bir karar olmadığını öğrendiklerini söyledi.

Sasko, God of War türü oyunlardan aşina olduğumuz zamanında tuşa basma mekaniğinin The Witcher 3’te bulunmayacağını, bu mekaniğin RPG türüne aykırı olduğunu da belirtti.

Oyundaki dövüş sistemine de değinen Sasko, The Witcher 2’deki dövüş sistemini tamamen değiştirmediklerini, ama çok büyük ölçüde geliştirdiklerini söyledi. Pawel Sasko son olarak, ”The Witcher 3’ün dövüş sistemi çok daha taktiksel oldu. Düşmanlarınıza karşı seçeceğiniz doğru strateji, savaşı hızlı bir şekilde bitirebilecekken; kötü strateji, ölümünüze yol açacaktır,” dedi.

The Witcher 3: Wild Hunt PC ve yeni nesil konsollar için 2014 yılında çıkacak.

The Witcher 3 için Yeni Detaylar Açıklandı

YORUMLAR