The Witcher 3'te Kopya Koruma Olmayacak

The Witcher 3'te Kopya Koruma Olmayacak

Merakla beklenen açık dünya RPG oyunu The Witcher 3: Wild Hunt’ın geliştiricisi CD Projekt RED, Ubisoft’un oyun dünyasına getirdiği, orijinal oyun kullanıcılarını zor duruma düşürmekten başka bir işe yaramayan DRM’in The Witcher 3’te bulunmayacağını açıkladı.

CD Projekt RED’den Maciej Szczesnik ve Adam Badowski, “DRM sisteminden kurtulmaya çalışıyoruz. Eğer biri oyunu illegal yollardan oynamak istiyorsa bunu başaracaktır. Bunun kötü bir durum olduğunu biliyoruz. Ama yapılacak bir şey yok. Oyunculara mümkün olan en iyi tecrübeyi yaşatmak istiyoruz. DRM’i kullanmadığımız için çoğu oyuncu, oyunu illegal yollardan edinmeye çalışan oyunculara bunu yapmamaları gerektiğini söylüyor.” dedi.

CD Projekt RED, daha önceden yaptığı bedava ek paket verme gibi olaylar sebebiyle oyuncu dostu olduğunu kanıtlamıştı. Yeni gelen açıklamalar da bunu destekler nitelikte. Açıkçası insanın korsan oyun oynayacağı varsa bile bu açıklamayı okuduktan sonra CD Projekt RED’in oyunlarını orijinal bir şekilde almak isteyeceğini düşünüyorum.

The Witcher 3'ün Birden Fazla Oyun Sonu Olacak

YORUMLAR