THQ Açık Artırmada

THQ Açık Artırmada

Yılların efsane oyun şirketlerinden birisi olan THQ gibi dev bir çınarın yıkılışına şahit olmuştuk 2012 yılı içerisinde. İflasını açıklayan şirketin el değiştirmesi de çok uzun sürmedi.

Kepenkleri indirmesinin ardından THQ’nin satışı gerçekleştirildi. Çalışanları ve devam etmekte olan projeleri ile birlikte satışı gerçekleştirilen THQ’nin şu sıralar adı bir açık arttırma ile geçiyor. Clearlake adlı bir şirkete satışı gerçekleştirilen THQ’nün borçaları ne yazık ki bu şekilde kapatılmadı. Mahkeme bu satışı yetersiz görüp THQ’nün borçlarını kapatması gerektiğini düşünüyor.

İşte bu yüzden THQ şirket bünyesi altında yer alan bazı markalarını açık arttırmaya çıkarmaya hazırlanıyor. Bu markalar arasında oldukça önemli oyunlar yer alıyor. Company of Heroes, Homefront, Saints Row ve Darksiders gibi markaların satışları açık arttırma ile gerçekleşebilir. Böyle bir açık arttırma gerçekleştirilirse bu markalara talip üç şirket şimdiden kendini belli etti, bunlar EA Games, Ubisoft ve Warner Bros. Bakalım bu markaların akıbeti ne olacak.

Windows 7 ve 8'de Sabit Diskinizi Bölmek Nasıl Yapılır?

YORUMLAR